banknegyed

Ne rontsa el cége weboldalát!

Sok vállalkozás követ el olyan hibákat weboldalán, amelyek rossz hatással lehetnek a forgalomra.

#1 Pénzért megvásárolt domainnév

Ma már nem érdemes a más által korábban lefoglalt és drágán kínált domain-nevet megvenni, az ugyanis forgalom nélkül nem ér semmit. Ha nem szabad a domain név, inkább találjon ki egy másikat. Az ügyfeleket a különféle keresőszolgáltatások nagyon elkényelmesítették, hiába hangzik jól egy domain név, önmagában még nem fog üzletet hozni.

#2 Weboldal házilag ingyenes megoldásokkal

Sokféle, komoly tudású és ingyenes szerkesztőrendszer elérhető, amelyek csábítanak arra, hogy a vállalkozás saját erőből építse fel weboldalát. Az eredmény általában rengeteg elpocsékolt idő és idegeskedés – és a végén egy rossz weboldal. Egyes ingyenes rendszerek nagyon bonyolultak (ilyen pl. a Drupal), mások látszólag egyszerűek (WordPress), de menet közben kiderül, hogy nem árt az alapos háttér és programozási ismeret, ha tényleg jó oldalt szeretne valaki, mert a gyárilag beépített megoldások nagyon alapszintűek, és nem könnyű eligazodni a platform kismillió egyedi beállítási lehetősége között. Az említett WordPress szövegszerkesztője például alapkiépítésben elég idegesítő.

Mi weboldal készítéséhez – minden érdekeltség nélkül – a Webfaragók nevű csapatot ajánljuk, nagyon sok időt spóroltak számunkra.

Egyszerűbb weboldal elejének kódja. Ön tudja módosítani?

#3 Biztonsági megoldások hiánya

Különösen fontos a cég weboldalának biztonsága. A sokak által használt ingyenes rendszerek (ilyen a WordPress is), forráskódja nyilvános, a nem megfelelően védett weboldalak percek alatt feltörhetők. Ne gondolja azt, hogy ez Önnel nem fog megtörténni, az ilyen típusú támadók sorra próbálgatják az oldalakat, és ahol biztonsági rést látnak, azt feltörik. Az eredmény jobb esetben csak egy vicces üzenet, rossz esetben mindent letörölnek. Érdemes tanácsot kérni a webes biztonsági szakértőktől.

#4 Fizetési megoldások működőképessége

Utalgatni már nagyon kevesen hajlandóak, a többség a bankkártyás fizetést részesíti előnyben. Ezekkel ugyanaz a helyzet, mint az ingyenes weboldal-motorokkal, elsőre pofonegyszerűnek néz ki, de valójában szaktudást igényel a weboldalba történő integrációjuk. Az sem mindegy, hogy melyik fizetési szolgáltatót választja, némelyik például meglehetősen messze áll a felhasználóbarát kialakítástól. Ha webshopot szeretne weboldalára, érdemes egy felkészült csapathoz fordulni.

#5 A weboldal megjelenése

Ingyen adjuk a tippet: ingyenes dizájnokkal nem nagyon érdemes próbálkozni, mi magunk is sokat kipróbáltunk, hónapjaink mentek rá, hogy úgy működjenek, ahogy szeretnénk – végül megkértünk egy webdesignert, hogy alakítsa ki rendesen az oldalt. Sajnos a nulla forintos megoldásokhoz a legtöbbször nincs semmilyen támogatás, nehézkesen magyaríthatóak (alaposan bele kell nyúlni a forráskódba), és a testreszabásuk sem könnyű. További hátrányuk, hogy az egész felépítésük általában elavult, nem a mai trendeket követik.